Duo Imagique (Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki)

Duo Imagique to jeden z najciekawszych zespołów kameralnych młodego pokolenia. Laureaci I nagród i Grand Prix na międzynarodowych konkursach muzycznych we Francji, Chorwacji, Austrii, Włoszech oraz Polsce. Mają za sobą występy m.in. na festiwalu Warszawska Jesień, w nowojorskiej Carnegie Hall, w salach koncertowych wszystkich uczelni muzycznych w Polsce, a także recitale we Francji, Szwajcarii, Włoszech, Hiszpanii, Chinach, Gruzji, Singapurze, Wietnamie, Kambodży, Tajlandii i Stanach Zjednoczonych. W maju 2017 roku wystąpili z debiutanckim recitalem w Filharmonii Narodowej w Warszawie, nagrodzonym owacją na stojąco. W lipcu 2018 roku odbyli trasę koncertową w Chinach, występując w takich salach jak Guangzhou Opera House czy Jinan Shandong Grand Theatre.

Wykonania duetu określane są jako perfekcyjne i dojrzałe, ale też błyskotliwe i pełne młodzieńczej witalności. Wiele utworów zyskuje w interpretacji duetu nowe, oryginalne brzmienie, dzięki transkrypcjom na akordeon autorstwa Iwa Jedyneckiego. Artyści odważnie sięgają po znane dzieła literatury kameralnej, dając im nowe oblicze, które zachwyca różnorodną kolorystyką. Zespół chętnie wykonuje również muzykę współczesną i współpracuje z czołowymi kompozytorami polskimi, którzy dedykują im swoje utwory. Bogaty repertuar duetu obejmuje kompozycje minionych epok do baroku włącznie.

W 2016 roku ukazała się debiutancka płyta Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki pt. „Premiére”, wydana przez wytwórnię Requiem Records w ramach serii „Opus” poświęconej muzyce współczesnej. Album zawiera utwory na skrzypce i akordeon kompozytorów żyjących, napisane w latach 1952-2015. W większości są to premiery fonograficzne. Jest to pierwsza na światowym rynku płyta z muzyką nową w wykonaniu duetu skrzypcowo-akordeonowego.

Karolina Mikołajczyk gra na instrumencie Duke London z 1776 roku. Iwo Jedynecki gra na instrumencie Pigini Sirius Millennium. Zakup instrumentów został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.